Praktika rodo, kad namų ir kaimynų užliejimas – vis dar opi problema, reikalaujanti efektyvių sprendimų. Ypatingai daug rūpesčių kyla tuo atveju, kai šeimininkai nusprendžia ilgesniam laikui išvykti atostogų ir palieka būstą be priežiūros. Santechnikos ekspertai rekomenduoja išlikti dėmesingiems ir nepamiršti esminių namų santechnikos ir vamzdynų sistemos priežiūros taisyklių.
Kad išvengtumėte galimų avarijų, prieš išvažiuodami atostogauti, užsukite kranelius, esančius šalia vandens skaitiklių. Šio patarimo būtina klausyti ne tik senos, bet ir naujos statybos būstų gyventojams. Tokiu atveju, vamzdyne įvykus sprogimui, jūsų buto vamzdžiuose esantis spaudimas bus minimalus, todėl išsilies tik nedidelis kiekis vandens. Beje, negalima pamiršti, kad avarijas gali sukelti ne tik vamzdynų susidėvėjimas, bet ir prastai pritvirtintos arba įtrūkusios technikos (džiovyklės ar skalbimo mašinos) vandens tiekimo žarnelės. Siekiant išvengti nemalonių staigmenų, šias rekomenduojama keisti kas dvejus ar trejus metus.
Santechnikos Specialistai primena – jei nusprendėte atnaujinti vamzdyno sistemą ir pasirūpinti namų santechnika, nepamirškite, kad vienu metu turėtų būti keičiama visa sistema, t. y., jei pakeisite tik dalį vamzdyno, tai dar nereiškia, kad senieji vamzdžiai nesukels avarijos. Be to, vanduo gali išsiveržti ir atliekant keitimo darbus, todėl šiuo atveju privalote bendradarbiauti tik su ilgametę darbo patirtį turinčiu profesionalu. Beje, specialistai primena, kad ne kiekvienas naujas vamzdynas ir jums rekomenduojama sistema yra išties kokybiška, pvz., pigi įranga paprastai susidėvi kur kas greičiau ir gali sukelti avarines situacijas. Praktika rodo, kad daugiausiai sunkumų kyla tuo atveju, kai gyventojai, bandydami sutaupyti, renkasi pigiausią įrangą, nepasikonsultuodami su profesionaliu santechniku pvz. UAB Liunetė santechniku. Visais atvejais rekomenduojama atsisakyti pigios kiniškos produkcijos ir pirmenybę skirti žinomų gamintojų įrangai. Santechnikai ypatingai vertina vokiškų ir belgiškų gaminių kokybę.