Vamzdynų montavimas, remontas ir keitimas.

Vandentiekio vamzdynai turi būti tinkami geriamajam vandeniui, ne visi vamzdžiai tam tinkami. Vamzdžiai gali būti įvairūs: cinkuoti plieniniai, variniai, PPR, PEX, PE, daugiasluoksniai su aliuminiu, daugiasluoksniai be aliuminio ar kiti, bet svarbiausiai kad būtų tinkami geriamajam vandeniui. Priešingu atveju bus jaučiamas kvapas, blogas skonis. Vandentiekio vamzdynai. Vanduo privalo atitikti higienos normas tiek išgavimo tiek vartojimo vietoje, todėl jo tiekimui turi būti naudojami vamzdžiai, kurie nekeičia jo kokybės. Svarbiausi faktoriai: vamzdžių kaina, hidraulinės savybės, montavimo paprastumas. Daugiasluoksniai vamzdžiai. Lengvai montuojami, nes yra lankstūs ir jungčių kiekis yra mažesnis. Vandens savybės išlieka nepakitusios, nes vamzdžiai nerūdija ir chemiškai neveikia vandens.

Lituojami PPR vamzdynai. Pigūs vamzdžiai, tačiau jų montavimas reikalauja daug imlaus darbo. Taip pat kaip ir daugiasluoksniai vamzdžiai nekeičia vandens savybių. Vamzdžiai kieti, todėl reikia nemažai jungčių. Nerekomenduojama jų montuoti slėptai. Atvirai sumontuoti vamzdynus – tai imlus laikui darbas, nes tvarkingai sulituoti PPR vamzdžius reikia daug kruopštumo. Šių vamdžių privalumas maža kaina.

Plieniniai cinkuoti vamzdžiai. Sudėtingas montavimas, nemaža kaina. Cinkuotų vamzdynų jau atsisakoma, nes plastikiniai patikimesni ir pigesni. Variniai vamzdžiai. Greitai montuojami, galima montuoti tiek paslėptai, tiek ir atvirai, nes vamzdžiai atrodo tvarkingai ir negadina bendro patalpos vaizdo. Varis populiarus taip pat ir dėl gerų savo techninių charakteristikų. Pagrindinis varinių sistemų minusas – tai didelė jų kaina.

Plieniniai vamzdžiai. Dauguma sistemų išvedžiotos plieniniais vamzdžiais, tačiau jos jau keičiamos plastiku. Nors metaliniai vamzdžiai atrodytų yra pigesni, tačiau bendri kaštai yra didesni. Šiandien, kai plastikiniai vamzdžiai savo savybėmis artimi plieniniams, šių sistemų lieka vis mažiau.

Vandentiekio vamzdynų sistemos šiais laikais naujos statybos namuose ar renovacijos metu daugiausiai naudojama trišakinė sistema su presuojamomis jungtimis arba kolektorinė sistema.Trišakinė vandentiekio sistema su presuojamomis jungtimis arba su užmaunamais ar užspaudžiamais žiedais, ne retai naudojama PPR virinama vamzdynų sistema.

Atlikus vandentiekio sistemos montavimo darbus UAB Liunetė santechnikų komanda atlieka hidraulinį sistemos bandymą, kad įsitikinti sistemos saugumu ir patikimumu. Kloti grindis ar klijuoti plyteles meistrai rekomenduoja tik po hidraulinio bandymo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *